23 czerwca, 2022

Video Marketing w praktyce

video-marketing-co-zrobic-z-filmem

Video Marketing w Praktyce

Czyli co zrobić z video w marketingu

Cała technologia szybko ewoluuje w stronę multimediów i samo posiadanie filmu promocyjnego niedługo nie będzie już zaletą tylko koniecznością i normą. Wszyscy wybierają informacje podane krótko, zwięźle, szybko, dynamicznie i w atrakcyjny sposób. Najprościej wzbudzić zainteresowanie odbiorcy poprzez wyświetlenie krótkiego filmu, który zawsze szybciej przyciąga uwagę niż tekst. Tekst bez dobrej oprawy graficznej i audiowizualnej szybko zniechęci współczesnych odbiorców. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na umieszczanie video w swoich materiałach promocyjnych.

Strony internetowe

Strony internetowe są pierwszym miejscem przychodzącym na myśl,na których powinny się znajdować filmy promocyjne firmy lub jej marki, produktu czy usługi. Klienci bardzo chętnie przeglądają filmy na stronach internetowych zasięgając za ich pomocą informacji,a dobrze wykonany film nie tylko pomaga pozycjonować stronę w wyszukiwarkach,ale również podnosi prestiż firmy,której dotyczy.

Media społecznościowe

Kolejnym miejscem gdzie możemy wyświetlać nasz film są media społecznościowe typu Facebook i tym podobne. Krótkie filmy umieszczone na facebooku przyciągają uwagę przeglądających profil o wiele bardziej niż jakikolwiek tekst. Ze względu na konstrukcję facebooka itp. mediów (polubienia, udostępnianie,propozycje obejrzenia) filmy takie potrafią trafiać do ogromnej liczby odbiorców co powoduje zwiększenie zasięgu naszej reklamy oraz rozpoznawalności samej marki.

e-maile

Film możemy komuś przesłać wklejając w treści emaila link do filmu lub dodać do podpisu w stopce i w ten sposób dyskretnie możemy rozesłać filmową prezentację za każdym razem gdy się z kimś komunikujemy.

Newslettery

Tworząc specjalny rodzaj strony internetowej z informacjami o firmie , promocjami, aktualnościami i innymi ciekawostkami, która zostanie wysłana do prenumeratorów, kontrahentów możemy ją wzbogacić o możliwość wyświetlenia naszego filmu podczas przeglądania artykułów.

Kody QR

Dzięki kodom QR – link do filmu możemy umieścić nawet w papierowych folderach , plakatach, ulotkach, magazynach i wszędzie tam gdzie można taki kod dodać. Jest to bardzo interesujący sposób połączenia tradycji z nowoczesnością, gdzie na przykład podczas czytania papierowego wydania można odczytując kod za pomocą smartfonu od razu zobaczyć wyświetlony na ekranie urządzenia mobilnego film skojarzony z artykułem.

Telewizory, ekrany LED i monitory

Filmy wyświetlane na ekranie z nośnika usb mogą stanowić autopromocję i źródło informacji
o usługach i produktach na targach branżowych oraz w poczekalniach w oddziałach banków, firm ubezpieczeniowych , pożyczkowych , deweloperskich, biurach rachunkowych, firm medycznych czy stanowić filmowe menu w restauracjach typu fast food.

Telebimy

Wszędzie tam gdzie są dostępne telebimy możemy wyświetlić krótkie kilkunastosekundowe specjalnie zrealizowane i dostosowane (rozdzielczość, sposób wyświetlania informacji) do emisji na telebimach spoty promocyjne, które z powodzeniem zastępują swoją atrakcyjnością wszelkiego rodzaju billboardy.

Nośniki typu flash

Jednym z ciekawszych sposobów przekazywania filmu są kolorowe wizytówki wielkości karty kredytowej z wbudowanymi dyskami flash (card drive) na których możemy zapisać różne dodatkowe informacje w tym nasze prezentacje filmowe.

Płyty

Chociaż płyty DVD i Bluray nadal cieszą się sporym zainteresowaniem to jednak dla większości dużo wygodniejszym sposobem odtwarzania filmu jest korzystanie z dysków typu flash (pendrive).

Samo stworzenie filmu na nic się nie zda jeżeli taki film zostanie niezauważony, więc dobrze jest wybrać kilka z najbardziej nam pasujących metod video marketingu aby nasz przekaz trafił do jak największej liczby odbiorców, wtedy może spełnić swoje założenia promocyjne. Jednak należy pamiętać o tym, że film promocyjny powinien być poprawny technicznie, wyróżniać się jakościowo na tle innych i tym samym nosić znamiona profesjonalizmu, ale przede wszystkim przyciągać swoją mocną dynamiką. Oczywiście nie wszystko można pokazać w taki sposób. Są też różne założenia prezentacji produktu, usługi lub firmy. Do wszystkich założeń projektu trzeba podejść indywidualnie. Jednak nawet film składający się w całości ze spokojnych ujęć nie powinien być tylko zlepkiem obrazów, ale powinien być zrealizowany w taki sposób, aby równocześnie zaciekawić i wzmagać pozytywne emocje odbiorcy.