Postprodukcja obrazu

Postprodukcja obrazu filmowego to poprawa jakości nagrań filmowych, poprawa wyglądu nagrywanych obiektów, usuwanie zbędnych elementów, praca z efektami wizualnymi oraz korekcja barwna filmu. Poniżej video z przykładowymi pracami dotyczącymi postprodukcji obrazu.

MafoxVision-Postprodukcja obrazu
MafoxVision-Postprodukcja obrazu

 

W ofercie min:

 • Color Corection + Color Grading – Nadawanie odpowiedniej barwy filmu
 • Matte painting – Dodawanie do filmu cyfrowych obrazów lub usuwanie z filmu zbędnych elementów
 • Green Screen Keying – kluczowanie green screen,czyli usuwanie/podmiana zielonego tła
 • Rotoscoping – zaznaczanie/wycinanie obiektów z filmowego tła (np. postaci i przedmiotów z filmu)
 • Stabilizacja obrazu
 • Usuwanie migotania
 • Usuwanie przeplotu z nagrań
 • Postprodukcja Timelapse i Hyperlapse – korekta,stabilizacja i render serii zdjęć do formatu video

Zajmujemy się kompleksową postprodukcją obrazu filmowego.

Przykładowe video poniżej:

Matte painting + Korekcja barwna filmu (Video Color Correction) Podczas nagrań w umówionym dniu zdjęciowym część budynku była zabezpieczona płachtą. W filmie płachta została usunięta oraz dodano korekcji barwnej symulującej padające na budynek światło z zachodzącego słońca.

mafoxvision-postprodukcja obrazu- mattepaintingmafoxvision-postprodukcja obrazu- mattepainting
mafoxvision - postprodukcja obrazu - mattepainting

Kluczowanie Green Screen (Advanced Green Screen Keying) + Zamiana dzień na noc (Day to Night Conversion) Nagranie przejazdu nocnego odbywało się w dzień. Samochód z zamocowanym zielonym tłem za szybą był zaparkowany na postoju. W filmie wykluczowano green screen, dzień zamieniono na noc, dodano nocne tło za szybą oraz ruch kamery symulujący wrażenie jazdy samochodem.

mafoxvision-postprodukcja obrazu- day2night-fake camera movement
mafoxvision - postprodukcja obrazu - green screen keying

Matte painting + Korekcja barwna filmu W postprodukcji usunięto z nagrania przechodzących pracowników, drona, ekipę filmową z kranem, przejeżdżające samochody oraz nadano korekcję barwną filmu.

mafoxvision-postprodukcja obrazu- color grading
mafoxvision - postprodukcja obrazu - color grading - object removal

Przykład połączenia w postprodukcji obrazu zmiennych ustawień nagrywania dla równoczesnego zachowania widoczności detali za oknem oraz wewnątrz pomieszczenia.

mafoxvision-postprodukcja obrazu-hdr videomafoxvision-postprodukcja obrazu-hdr video
mafoxvision - postprodukcja obrazu - hdr video

Przykład usunięcia cienia operatora kamery widocznego na nagraniu w lewym dolnym rogu.

mafoxvision-postprodukcja obrazu-mattepaintingmafoxvision-postprodukcja obrazu-mattepainting
mafoxvision - filmy promocyjne - mattepainting

Filmowa tonacja kolorów (Color Grading) + Efekty wizualne (VFX) Do nagrania modelki dodano korekcję barwną oraz różnego rodzaju efekty wizualne jak ruch świateł, flary, ruchome cząsteczki uatrakcyjniające obraz.

mafoxvision-postprodukcja obrazu- color grading
mafoxvision-postprodukcja obrazu- color grading

Korekcja nagrań video

Postprodukcja to nie tylko dodawanie efektów, ale również poprawa jakości samych nagrań. Na przykład standardowa korekcja balansu bieli, dopasowanie wyglądu ujęć z różnych kamer, usunięcie migotania czy stabilizacja nagrania. Obok przykład zaawansowanej stabilizacji nagrań typu hyperlapse.

FAQ (Frequently Asked Questions):
ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ze względu na różną skalę trudności i złożoności zadań dotyczących postprodukcji filmowej, koszt zlecenia wyceniamy indywidualnie po zapoznaniu się z materiałem przeznaczonym do postprodukcji.

 • Informują Państwo jakie zadania postprodukcyjne są potrzebne do wykonania, następnie  oceniamy materiał filmowy pod kątem możliwości wykonania potrzebnych prac postprodukcyjnych
 • Po ustaleniu sposobu realizacji oraz akceptacji materiału pod kątem możliwości –  wystawiamy fakturę pro forma na całość zamówienia i przystępujemy do prac po wpłacie zaliczki wynoszącej 50% wartości zamówienia.

Czas realizacji postprodukcji filmu zależy od złożoności i zaawansowania prac postprodukcyjnych i może trwać jeden dzień roboczy albo kilka tygodni.

W przypadku pojedynczych ujęć, klipów, kilkuminutowych filmów –  udostępniamy serwer do wgrania materiału.

W przypadku większych projektów  – szczegóły przekazania materiałów omawiamy indywidualnie.

Zajmujemy się wyłącznie postprodukcją materiałów będących własnością klienta. Podpisujemy umowę w której jest zawarta informacja,że Zleceniodawca oświadcza że jest właścicielem dostarczonego nagrania Video i przysługuje mu pełnia praw do nagrania.

Przedmiotem zamówienia jest gotowy produkt. Nie przekazujemy projektów ani innych materiałów źródłowych w żadnej postaci. Przekazujemy wyłącznie produkt końcowy – plik z filmem poddanym etapowi postprodukcji.

 • Po edycji filmu otrzymujecie Państwo wersję finalną zabezpieczoną znakami wodnymi na obrazie. Następnie zatwierdzacie film lub nanosimy poprawki (trzy wersje poprawek (renderów) w cenie).
 • Po zatwierdzeniu finalnej wersji filmu (z ewentualnymi poprawkami) wystawiamy fakturę końcową, a po jej opłaceniu, przesyłamy zatwierdzony plik z filmem w wysokiej jakości bez znaków wodnych.